Strona główna
 
 
  Kim jestesmy?
Pomoc
Moje konto
Kontakt
Dla wydawcow  
  Alfabetyczny spis tytulow Alfabetyczny spis autorow Katalog gratisowy
Katalog płatny
Wiadomosci
Zapowiedzi
 

Serce
Edmund Amicis de
Tłumaczenie: Maria Konopnicka
 
katalog:

Pobierz

 Wydawnictwo: Tower Press
 Ocena Czytelników
 
Serce 

"Opowiadania miesięczne" stanowią część książki napisanej przez Edmunda de Amicisa na podstawie pamiętników syna pisarza, ucznia szkoły elementarnej w Turynie. Opisując historię szkolnych przeżyć chłopca, włączył do niej teksty literackich zadań szkolnych, jakie chłopcy otrzymywali co miesiąc. Na przykładzie historii z życia kilkorga włoskich dzieci autor opisuje Włochów i Włochy drugiej połowy XIX w. Opowiadanie de Amicisa czytane po stu latach od napisania wydają się być wspomnieniami z innego świata, materialnie znacznie uboższego, ale moralnie o wiele wyżej stojącego niż obecny.


Znasz już tę książkę? Oceń ją: 1 2 3 4 5
Chcesz się wypowiedzieć? Prześlij nam swoją recenzję.


Recenzje Czytelników

Amicisa wziełam do rąk niedawno i własciwie przez przypadek. Ksiażka urzekła mnie swoim niesamowitym klimatem. Jest napisana wspaniałym językiem (to chyba zasługa M. Konopnickiej). Muszę przyznać, że nie jest to pozycja łatwa. Wg mnie jest dla "wybranych", oczytanych, dla ludzi o wysokiej kulturze literackiej. Dzisiejsi uczniowie pewnie nie pojmą jej sensu - nie pamiętają już co to znaczy szanować swoich nauczycieli. Nie w cenie jest dziś wrażliwość (a bardzo to przykre zjawisko - ta panująca wokół znieczulica). Myślę, że należałoby Amicisa znów wprowadzić do szkół - wszak kiedyś był lekturą - może warto dzisiejszym uczniom przypomnieć jak to drzewiej bywało...
Mona

Mam 12 lat. Książka podobała mi się ponieważ opowiada o historiach z pewnej szkoły podstawowej, a ja akurat się uczę w podstawowej szkole. Do tego wiele opowiadań jest śmiesznych.
Cyryl Chołodowski z Mławy

1057

Cena abonamentu 20 zl
Abonament umożliwia bezpłatne pobranie wszystkich książek z naszych zbiorów!

Nasz Klub
Tapety
Katalog offline
Opracowania
FAQ
web.reporter.pl
Kontakt z nami:

tel./fax:
(+48) 782-022-502

(w dni robocze od 10.00 do 17.00)

e-mail:
kontakt@literatura.net.pl

Strona główna | Kim jesteśmy? | Pomoc | Moje konto | Dla wydawców | Reklamuj się u nas

Copyright © 2000 Tower Press

 designed by: