Strona główna
 
 
  Kim jestesmy?
Pomoc
Moje konto
Kontakt
Dla wydawcow  
  Alfabetyczny spis tytulow Alfabetyczny spis autorow Katalog gratisowy
Katalog płatny
Wiadomosci
Zapowiedzi
 

Często zadawane pytania

W jaki sposób mam opłacić abonament?
Opłatę za abonament należy przelać na konto:

Literatura Net Pl,
al. Grunwaldzka 303, 80-314 Gdansk
Bank Millennium 75 1160 2202 0000 0001 7019 0125
Konto abonenckie zostanie aktywowane natychmiast po uzyskaniu przez nas informacji o wpłacie. Za potwierdzenie takie uznajemy także kopię przelewu wysłaną faksem pod numer (+48) 782-022-502. Można wreszcie dokonać płatności za pomocą karty kredytowej/płatniczej. W tym celu prosimy zadzwonić pod numer (+48) 782-022-502. Honorujemy następujące karty: Visa, MasterCard, JCB, Diners Club, PolCard i PBK Styl.

Jak długo mogę korzystać z abonamentu?
Abonament jest ważny przez miesiąc od daty otrzymania przez nas potwierdzenia wpłaty. O aktywacji abonamentu powiadamiamy Użytkownika pocztą elektroniczną.

Do czego służy login i hasło?
Login to pseudonim Użytkownika, którego używa on nawigując po zbiorach książek. Hasło służy do sprawdzenia, czy osoba wpisująca login jest tym, za kogo się podaje. Wyboru loginu i hasła dokonuje samodzielnie Użytkownik podczas rejestracji w naszym systemie.

Czy mogę zmienić hasło?
Tak. W tym celu należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta, podając login oraz stare i nowe hasło. Sposób przesłania tych danych zależy od samego Użytkownika. Można to uczynić pocztą elektroniczną, faksem lub telefonicznie.

Mam problem z otwarciem książki, a korzystam z Acrobat Readera 3.0. Co mam zrobić?
Najnowszą wersję programu (5.0) można pobrać wprost z naszego serwera. Można ją również znaleźć na płytach CD, dołączanych do wielu czasopism komputerowych.

Odczytywanie notek poszczególnych pozycji w trakcie połączenia jest uciążliwe i niestety wypada drogo - czy można zgromadzić je w jednym pliku do pobrania, aktualizowanym co jakiś czas?
Tak. Przygotowaliśmy dla Czytelników bezpłatny katalog serwisu w postaci skompresowanego pliku HTML do przeglądania offline. Plik zawiera pełną ofertę e-książek dostępnych na witrynie Literatura.net.pl i jest aktualizowany codziennie. Każda z pozycji katalogu opatrzona jest opisem oraz linkiem prowadzącym wprost na jej stronę w naszym serwisie.

Mam dostęp do Internetu tylko po przez modem. Czy można ściągniąć cały serwis do przegladania offline?
Nie. Ze względu na budowę naszej witryny możliwość taka nie istnieje.

Czy książki literatury.net.pl są interaktywne (np. mają linki ze spisu treści)?
Tak. Po uruchomieniu programu Acrobat Reader i otwarciu pliku z ksiązką dostępne jest polecenie "Show/Hide Navigation Panel" (w postaci ikony na pasku przycisków). Kliknięcie tej ikony wyświetla panel ze spisem treści książki, ułatwiającym nawigację.

Czy książki literatury.net.pl są przeszukiwalne (znajdowanie słów w tekście)?
Tak, ale z pewnymi wyjątkami. Acrobat Reader nie rozpoznaje niektórych polskich znaków diakrytycznych.

Czy książki literatury.net.pl są zabezpieczone przed kopiowaniem i czy można je drukować?
Tak. Każdy z plików jest indywidualnie oznakowany i zawiera informacje dotyczące właściciela. Przede wszystkim jednak liczymy na uczciwość naszych Abonentow. Abonament uprawnia Użytkownika do sporządzenia 1 wydruku każdej z książek pobranych z serwerów literatury.net.pl.

Czy wolno kopiować książki literatury.net.pl?
Nie. Ograniczenie to wynika z prawa autorskiego oraz z umów, zawartych przez literaturę.net.pl z autorami i wydawcami publikowanych utworów. Książkę pobraną z naszej witryny należy traktować analogicznie do programu komputerowego z licencją jednostanowiskową.

Książkę płatną można pobrać tylko raz przez cały czas trwania abonamentu, gdzie więc gwarancja, że po pobraniu pliku ten jeden raz on poprawnie się otworzy?
Zapewniamy, że we wszelkich przypadkach niemożności pobrania czy odczytania plików, pochodzacych z naszej witryny (np. wskutek niezawinionego błędu przy przesyłaniu danych) staramy się uwzględniać uzasadnione reklamacje i, w razie potrzeby, ponownie udostępniamy te pliki Klientom. Na szczęście sytuacje takie należą do rzadkości.
Uwaga: Pobieranie książek można rozpocząć tylko wówczas, jeśli nie korzysta się z serwera proxy, ponieważ w przypadku zerwania połączenia pomiędzy użytkownikiem a serwerem proxy nie będzie już możliwoźci ponownego pobrania ksiazki. Serwer proxy pobierze ją poprawnie, ale nie umożliwi jej pobrania przez użytkownika z powodu przedawnienia pliku (nasze strony są dynamiczne, a proxy sprawdza ważnośc strony przed wysłaniem kopii pliku, który pobrał).

Jestem posiadaczem abonamentu i chcę w dalszym ciągu go opłacać. Czy muszę go rezerwować na każdy kolejny miesiąc? Jaka będzie jego cena w kolejnych miesiącach?
Abonamenty literatury.net.pl trwają miesiąc i nie są samopowtarzalne. Dzięki temu Czytelnik może ocenić aktualną ofertę oraz cenę abonementu, zanim przedłuży go na kolejny miesiąc.
Cena abonamentu może ulec zmianie w zależności od treści umów, jakie zawieramy z właścicielami praw autorskich do prezentowanych w naszym serwisie utworów. Gwarantujemy jednak, że wraz z powiększaniem się zasobów literatury.net.pl, niezależnie od ceny abonamentu, średnia cena pojedynczego tytułu pobranego z naszej witryny będzie sukcesywnie malała.

Czy wydajecie książki nieznanych autorów?
Jesteśmy otwarci na propozycje. Wszystkich autorów, zainteresowanych publikacją na łamach literatury.net.pl, prosimy o kontakt: rednacz@literatura.net.pl.

Czy macie w swoich zbiorach książki w obcych językach?
Nie. Literatura.net.pl oferuje wyłącznie e-książki w języku polskim.

Jakie są ustawienia serwera poczty?
Serwer SMTP i POP3: poczta.literatura.net.pl, bez uwierzytelniania.

1057

Cena abonamentu 20 zl
Abonament umożliwia bezpłatne pobranie wszystkich książek z naszych zbiorów!

Nasz Klub
Tapety
Katalog offline
Opracowania
FAQ
web.reporter.pl
Kontakt z nami:

tel./fax:
(+48) 782-022-502

(w dni robocze od 10.00 do 17.00)

e-mail:
kontakt@literatura.net.pl

Strona główna | Kim jesteśmy? | Pomoc | Moje konto | Dla wydawców | Reklamuj się u nas

Copyright © 2000 Tower Press

 designed by: