Strona główna
 
 
  Kim jestesmy?
Pomoc
Moje konto
Kontakt
Dla wydawcow  
  Alfabetyczny spis tytulow Alfabetyczny spis autorow Katalog gratisowy
Katalog płatny
Wiadomosci
Zapowiedzi
 

Pomoc

Jak pobierać książki z witryny literatura.net.pl?

Po wejściu na stronę wybranej książki, zarejestrowany i zalogowany Użytkownik może wybrać format, w jakim zechce ją pobrać z Sieci. Dostępne opcje różnią się rozdzielczością plików PDF (72, 100, 150 lub 200 dpi), a także obecnością lub brakiem ilustracji (ryciny, zdjęcia, etc.). Niska rozdzielczość i brak grafiki pozwalają na maksymalne skrócenie czasu pobierania książki, natomiast pliki w wysokiej rozdzielczości, zawierające ilustracje, ściągają się z Internetu dłużej, lecz znacznie lepiej prezentują się zarówno na wydruku, jak i na monitorze komputera. Wybór zależy od indywidualnych preferencji Użytkownika.

W przypadku niektórych publikacji Użytkownik może również pobrać same ilustracje, nierzadko niezamieszczone w papierowej wersji danej książki. Tu również będzie miał do wyboru pliki w różnej rozdzielczości. W takim jednak wypadku prosimy o wybór i pobranie pliku zawierającego same ilustracje, przed pobraniem pełnej wersji danego tytułu (tekst i grafika), wcześniejsze bowiem pobranie pełnej wersji pozbawi Użytkownika możliwości ściągnięcia z Sieci pliku z grafiką. Rozwiązanie, o którym mowa, jest z pewnością uciążliwe, wynika jednak z przyjętej przez nas w obronie przed hakerami zasady, że abonament uprawnia do jednorazowego pobrania danej książki płatnej z naszego serwera. Liczymy na wyrozumiałość Użytkowników naszej witryny, będących właścicielami aktywnych abonamentów, którzy tak jak my rozumieją potrzebę ochrony przez nieautoryzowanym korzystaniem z płatnych zasobów Internetu.

Uwaga: Pobieranie książek można rozpocząć tylko wówczas, jeśli nie korzysta się z serwera proxy, ponieważ w przypadku zerwania połączenia pomiędzy użytkownikiem a serwerem proxy nie będzie już możliwoźci ponownego pobrania ksiazki. Serwer proxy pobierze ją poprawnie, ale nie umożliwi jej pobrania przez użytkownika z powodu przedawnienia pliku (nasze strony są dynamiczne, a proxy sprawdza ważnośc strony przed wysłaniem kopii pliku, który pobrał).

Uwaga, Użytkownicy Windows.

Aby pobrać plik kliknięciem lewego klawisza myszy, należy najpierw dezaktywować plug-in integrujący się z przeglądarką WWW. W tym celu:

1. wybieramy kolejno z menu Acrobat Readera pozycje: File, Preferences i General (wersja 4.0) lub Edit, Preferences i Options (wersja 5.0);
2. w wyświetlonym oknie dialogowym usuwamy znak zaznaczenia przy napisie Web Browser Integration (wersja 4.0) lub Display PDF in Browser (wersja 5.0);
3. klikamy na przycisku OK.

Jeśli nie wykonamy powyższych czynności, pobierany plik PDF otworzy się w oknie przeglądarki. Wówczas aby zapisać go na dysku należy kliknąć na ikonce dyskietki, wybrać katalog do którego chcemy zapisać książkę i nadać jej nazwę.

Najprościej jednak pobrać plik bez wyłączania plug-inu. W tym celu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrane łącze i z wyświetlonego menu wybrać polecenie "Zapisz cel jako..." lub "Save link as...". W wyświetlonym oknie dialogowym nadaj plikowi nazwę i zapisz go w wybranym miejscu na dysku.

Po zakończeniu pobierania książki prosimy odświeżyć stronę.

Jeżeli nie możesz oglądać naszych książek w formacie PDF - kliknij niżej, na link Pobierz program, żeby pobrać darmową wersję Adobe® Acrobat® Reader®.

Pobierz program

<< tematy pomocy <<

1057

Cena abonamentu 20 zl
Abonament umożliwia bezpłatne pobranie wszystkich książek z naszych zbiorów!

Klub
Tapety
Katalog offline
Opracowania
FAQ
web.reporter.pl
Kontakt z nami:

tel./fax:
(+48) 782-022-502

(w dni robocze od 10.00 do 17.00)

e-mail:
kontakt@literatura.net.pl

Strona główna | Kim jesteśmy? | Pomoc | Moje konto | Dla wydawców | Reklamuj się u nas

Copyright © 2000 Tower Press

 designed by: